Jdi na obsah Jdi na menu
 


Motorkáři si hráli na svatoušky a jeden se vysekal

23. 9. 2008

Motorkáři si hráli na svatoušky a jeden se vysekal

Neobvykle rušno bylo na Kříženeckého náměstí v Praze nedaleko budovy TV Nova.

Kolem šesté se tam sjeli motorkáři, kteří protestovali proti informacím v médiích. Prý jsou na silnicích nevinnými beránky.


Když v klidu debatovali, chtěl se před kamerou naší televize předvést jiný motorkář. To se ale přepočítal. Motorka byla silnější než on. Po pádu položil motorku na bok. Rozbil si hlavu. Musela pro něj přijet záchranka.


„Záchranáři motorkáře převezli s pohmožděninami hlavy a ramene do motolské nemocnice na traumatologické oddělení,“ řekla mluvčí pražské záchranné služby jiřina Ernestová.


Jeho pád předcházela debata motorkářů. Ti se netajili rozhořčením. Prý na silnicích neriskují. Pak se nestačili divit, když jeden z nich ležel na zemi.

 

364068
Video: tn.cz

 


ON-LINE s motorkářem

Právě v pátek se od 20:00 můžete ptát motorkáře Martina i vy!

Klikněte sem: OTÁZKY PRO MOTORKÁŘERozhovorKdo je motorkář?Trpíte zažitou představou, že magoři, co jezdí na motorkách ne zrovna pomalu, jsou jen pobláznění mladíčci, co si zvyšují své ego? Pokud se rozhlížíte kolem sebe, zjišťujete, že po sundání helmy se občas objeví i šedivé vlasy, případně pleška.


Motorky jsou zálibou pro všechny věkové kategorie. A častokrát se jízda „zralého“ muže svou dynamikou neliší od jízdy čerstvě plnoletého. Rozdíl je však v nasbíraných zkušenostech, zvládání krizových situací na silnici a očekávaného zážitku z jízdy.


Z 0 na 300 a dobrzdit za 26 sekund v plném provozu a za deště? Nofear4, třicetiletý motorkář z Prahy, to umí a svůj výkon hrdě předvádí na internetu. Je to hazardování se životem? Mnozí tvrdí, že ano. Je ale vidět, že „blbnou“ i dospělí chlapi, kterým už razítko na řidičáku dávno zachlo.


Že ani letité zkušenosti nemohou stoprocentně zabránit tragédii je jisté. Mnoho lidí překvapila smrt bývalého závodníka a instruktora bezpečné jízdy na motorce Ondřeje Lelka. Jeho střet s dodávkou, která špatně odbočovala, měl fatální následky.

 

Kopírováno z webu: http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/drzkopad-motorkari-protestovali-dalsi-z-nich-havaroval.html

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář